Fundacja Miasto Literatury i Radio Kraków zapraszają na cykl słuchowisk poetyckich „Do ucha”, którego premierowe odsłony czekają nas już tej jesieni. Do końca bieżącego roku na antenie Radia Kraków usłyszymy jeszcze trzy słuchowiska poświęcone twórczości Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza i Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego.

W ramach cyklu „Do ucha” w 2017 r. powstają 4 oryginalne, autorskie słuchowiska poświęcone twórczości ważnych postaci polskiej poezji: Aldony Kopkiewicz - spotkanie z wierszami Wisławy Szymborskiej, Andrzeja Franaszka - poświęcone Zbigniewowi Herbertowi, Marty Eloy Cichockiej, w którym zabrzmi poezja Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego i wreszcie poetycki głos Krzysztofa Siwczyka, który ukaże piękno wierszy Czesława Miłosza.

Premiera, poświęcona poezji Wisławy Szymborskiej, odbyła się 30 września.
Najbliższe słuchowisko poświęcone Zbigniewowi Herbertowi wyreżyseruje Ewa Ziembla, pozostałe Tomasz Cyz. Umuzycznią je m. in. Marcin Oleś i Janusz Stokłosa.
W kolejnych nagraniach wezmą udział m. in. Dominika Bednarczyk, Ewa Kaim, Radosław Krzyżowski, Grzegorz Mielczarek i Jan Peszek.
Emisje słuchowisk na antenie Radia Kraków odbywają się w soboty o godz. 21.05

Pomysłodawcy cyklu, Olga Brzezińska i Tomasz Cyz, tak mówią o projekcie:
W obliczu zubożenia języka, którym posługujemy się na co dzień, w świecie, dla którego z coraz większym trudem znajdujemy sposoby opisu, poezja przychodzi z pomocą. Przekonani, że „Słuchowisko to proces, który zaczyna autor a finalizuje słuchacz”, jak  pisał Wolfgang Hildesheimer, chcemy zbudować pomost pomiędzy poetą a odbiorcą. Teatr radiowy, który proponujemy, to nasz wkład w subtelną siłę oddziaływania poezji.”

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla Template - by Joomlage.com