Z Festiwalu Conradowskiego, który się właśnie zakończył
W czwartek 26 X odbyło się późnowieczorne (o goodzinie 21.30) spotkanie z pisarzem Michałem Witkowskim (Lubiewo, Drwal). Spotkanie w tzw. pałacu Czeczotki, czyli dawnym domu towarowym, było ciekawe i wręcz wesołe.

Jak zawsze dowcipny i bardzo autentyczny Witkowski przeczytał nam ze swadą duży fragment swojej najnowszej książki p.t. "Wymazane". Akcja nowej powieści toczy się w kilku planach czasowych; miejsce, a właściwie miejsca akcji to daleka polska prowincja. Atutem wydaje się być język i poczucie humoru balansujące na granicy absurdu.

witkowski

                 
                       Recenzja z witryny sklepu internetowego Wydawnictwa ZNAK :

Michał Witkowski - kronikarz Polski, z pozłotka, dykty i blachy falistej, stworzył nową baśń o tej dziwnej krainie. Nie przestał być sobą, ale już na pierwszy rzut oka widać, że w Wymazanym obok absurdalnego poczucia humoru i groteski pojawia się nowy ton – poważny, miejscami gorzki.
Akcja tej napisanej z niewiarygodnym epickim rozmachem powieści rozgrywa się m.in. we współczesnej Polsce, w średniowieczu, przedwojennym i wojennym Grudziądzu, a nawet na Malediwach.  Zapomnijcie o Lubiewie, witajcie w Wymazanym !

                                                          Źródło >> Wydawnictwo Znak Literanova

witko

 

witkow

Joomla Template - by Joomlage.com