Taniec Dusza Pawia

pawPrzedstawienie „Odbicie Yunnanu” to polaczenie tradycji i nowoczesności. W sposób mistrzowski połączono w nim tradycyjne pieśni, taniec, grę na ludowych instrumentach i oryginalne stroje yunnanskich mniejszości etnicznych ze współczesną perkusją i nowymi układami choreograficznymi.


„Odbicie Yunnanu” bazuje na ludowych baśniach i jest autorskim dziełem Yang Liping, która w udało się mistrzowski sposób połączyć wszystkie elementy i stworzyć niezwykle piękną i subtelną opowieść.
Od wielu lat jeździ po yunnanskich wioskach i wyszukuje ludowych śpiewaków i tancerzy. Bo tylko oni tradycje mają we krwi i tylko oni potrafią przekazać ją w tak sugestywny sposób.
W jej przedstawieniach muzycy graja na oryginalnych bębnach i miechach, a także używają niepodrobionych tybetańskich młynów modlitewnych.
Choreografia ludowych tańców została cokolwiek uwspółcześniona i przystosowana do potrzeb scenicznych, ale autentyczności dodaje fakt, że w inscenizacjach bierze udział 70% tancerzy i śpiewaków wyszukanych w wioskach yunnanscy mniejszości.
Yang Liping jest twórcą, reżyserem i tancerką. Przez wiele lat można ją było oglądać w Tańcu Dusza Pawia.

Kliknij na obrazek i oglądaj

Joomla Template - by Joomlage.com