MY Way. (I Did It) My Way

anka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Na zdjęciu Paul Anka - autor angielskojęzycznego teskstu piosenki

Żyjemy jak chcemy, więc niczego nie żałujemy i odchodzimy na własnych warunkach.

Aretha

aretha8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wszystkie wokalistki na całym świecie

wzorują się na Arethcie.

Nie przeocz tego!

Yuja rżnie polkę.

festiwalSiedem festiwali muzycznych, po których twoje życie już nigdy nie będzie takie samo 

Kliknij => Festiwale

Colette Maze

colette

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Paryżu, dosłownie w cieniu Wieży Eiffla mieszka pianistka zakochana w Claude Debussy`m. Zbliżają się jej 104 urodziny i setny jubileusz gry na fortepianie. Jaki jest jej sekret długowieczności i dobrej formy? „Cztery godziny fortepianu dziennie, trzy surowe jajka i szklanka Gravesa” (Graves jest podregionem Bordeaux), jeszcze „trochę brie i czekolady”. Tak naprawdę energię czerpie z muzyki, którą kocha.

Nie przeocz tego!

Jenny (68) jedzie autostradą do piekła

Miłość i koniec świata

notre dame de paris musical french original cast by nievesangrienta d4nanxu

 

 

 

 

 

 

 

 

Umieszczam rzecz niezwykłą. Z Paryża.

Like a Rolling Stone

stones1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dziesięć lat po II wojnie światowej młode pokolenia szukają ujścia dla braku akceptacji i buntu przeciw zakłamanej, ponurej rzeczywistości, istniejącym nierównościom, podziałom społecznym i rasizmowi. Znajdują je w muzyce rock'n'rollowej, która od początku lat sześćdziesiątych przekształcała się w rocka.

logo 2015 baranek long

 

 

 

Nie przeocz tego!

One Love

Skrzypek w metrze

27654402 767258660140029 6899099894476311194 n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy niewolnikami czasu i miejsca. Mamy problemy z percepcją zjawisk. Sami gubimy się i oszukujemy. Łatwo zrobić nas w konia. Nasze priorytety są prozaiczne i przyziemne. A co z naszym gustem? Jak bardzo jesteśmy ślepi? Czy w ulicznym rozgardiaszu w drodze do pracy potrafimy dostrzec piękno i talent?

  Nie przeocz tego!

Nieskazitelna i przejmująca piosenka o przeżytej traumie

Geraldine Farrar

Geraldine 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zetknąłem się z jej nazwiskiem w opowiadaniu Roberta Musila. Major słuchał z gramofonu arii z „Toski” i mówił, że kiedyś chciał się ożenić z Geraldiną Farrar – „Potem z tuby gramofonu popłynął śpiew i ten podziwiany przez pijanych mężczyzn kobiecy głos wypełnił sobą windę i winda pomknęła jak szalona w górę…”.

Nie przeocz tego!

Piosenkarka i książę

Baronowa jazzu

W zakładce KSIĄŻKI umieściłem recenzję książki Hannah Rothschild – Baronowa jazzu. (kliknij w ten napis a zostaniesz tam przeniesiona/y)

Pannonica de Koenigswarter

Czy to jest możliwe, że dojrzała kobieta jest tak oczarowana muzyką, że słucha jej dwadzieścia razy pod rząd, spóźnia się na samolot, ignoruje małżeństwo i diametralnie zmienia swoje życie???

Proszę bardzo !

 

Tutaj zamieszczam świąteczny pakiet muzyczny

  Nie przeocz tego!

Publiczność też może zaśpiewać artystce

Smoke on the Water

dym

 

 

 

 

 

 

 

3 grudnia 1971 roku muzycy grupy Deep Purple układali się do snu w hotelu nad Jeziorem Genewskim, gdy po drugiej stronie jeziora najpierw pojawił się gęsty dym a później wybuchł niesamowity pożar. "To był prawdopodobnie największy pożar, jaki kiedykolwiek widziałem w moim życiu", powiedział później gitarzysta basowy Purpli, Roger Glover.

Czego słucha królowa Elżbieta II ?

elżbieta

Kliknij w obrazek i przeczytaj tekst

BasiaBasia Beuth

Basia Beuth (czyt. Bojt) - wokalistka, kompozytorka. Urodziła się w Katowicach, mieszka w Opolu. Swoją przygodę ze śpiewaniem zaczęła w w Teatrze Rewii Dziecięcej Kurtynka, w katowickim Pałacu Młodzieży. Od 2008 roku śpiewa w Opole Gospel Choir. Jest laureatką m.in. Grand Prix Festiwalu Yapa w Łodzi, dwóch pierwszych nagród na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie (za najlepsze wykonanie i najlepszą piosenkę autorską), I nagrody Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej. Występuje z zespołem w składzie: Paweł Kaliciński (gitara akustyczna), Łukasz Chomiak (gitara basowa), Marcin Skaba (skrzypce). W kwietniu 2013 roku ukazała się jej pierwsza płyta zatytułowana "Świat dobrze wyjaśniony". Więcej na: basiabeuth.pl

Kliknij na zdjęcie i posłuchaj

Nie przeocz tego!

Wykład pod tytułem "Co to jest jazz?".

Krystyna Konarska

krystyna
Początek jest zawsze irytująco taki sam. Wpadła mi przypadkiem w oko (a w tym przypadku i ucho). I natychmiast przypomniałem sobie, że ją znam. Z dzieciństwa. A Polska o niej zapomniała. Polska taka jest. Potem trzeba sobie znów przypominać.
 Tutaj posłuchaj jak śpiewa https://youtu.be/iLph2rqMJZE

Nie przeocz tego!

Myślisz, że deszcz stanowi jakąś przeszkodę?

Body and Soul

johnny green„Body and Soul” jest najważniejszą jazzową piosenką świata. Number one. Znakomity utwór. Świetny tytuł. Jakby wszystko. Skomponował ją w 1930 roku Johnny Green, specjalnie dla brytyjskiej aktorki i piosenkarki Gertrude Lawrence.

Na fotografii kompozytor piosenki Johnny Green (10 października 1908 - 15 maja 1989) - amerykański pianista, dyrygent, kompozytor i aranżer muzyczny.

 

Clare TorryClare Torry

Ten tekst jest nie całkiem o tytułowej wokalistce.

Nie bardzo też o legendarnym zespole.

Również nie do końca o znanym utworze z płyty, która zapewne mieści się w pierwszej trójce najwybitniejszych płyt w historii Rocka.

Ten tekst jest o pieniądzach i o szczęściu.

Nie przeocz tego!

Layla, seksowni gitarzyści i blues

Nie przeocz tego!

Oni jedyni śpiewają (śpiewali)

z taką samą łatwością jak oddychali.

Szlagier

360px Petersburski

 

 

 

 

 

 

W pierwszym tysiącu światowych szlagierów nie ma ani jednej polskiej piosenki. Na światowych listach przebojów pojawia się, gdzieś na początku drugiego tysiąca tylko 1 (jeden) polski standard.

Imelda świeża jak poranna rosa.

Nie przeocz tego

Katia w galopie

Nie przeocz tego

Imponująca lista realizatorów teledysku

Nie przeocz tego

Jamie Cullum na 80-tych urodzinach Udo Jürgensa śpiewa:

„Gdybym nawet już nigdy nie zaśpiewał innej piosenki "

 

Nie przeocz tego!

Zaz i Charles Aznavour kochają Paryż w maju.

 

Nie przeocz tego!

Dylan

15dbcbbc6b0df6b301acedbb0fb96326

24 maja 1941 roku urodził się w Duluth, jako Robert Allen Zimmerman.

Modlitwa dziewicy

90533104fbe549c9b7488223568a18fb

Nie samego Chopina człowiek słucha.

56bbf6fb84bad

Lata dwudzieste, lata trzydzieste

WerGloomy Sunday

13 stycznia 1968 roku popełnił samobójstwo wyskakując z okna swojego domu w Budapeszcie Rezső Seress, węgierski kompozytor, znany właściwie z jednej piosenki, która ma status światowego standardu a jej historia należy do niezwykłych. Opowiem historię piosenki owianej złowrogą legendą, chociaż nawet szczegóły jej powstania są niepewne.

Dame Vera LynnVera Lynn

  -  Vera Lynn, czy coś ci mówi to nazwisko ?
  -  Czy pamiętasz Verę Lynn ?
  -  Pamiętasz może jak śpiewała, że spotkamy się znowu pewnego słonecznego dnia ?

Vera Lynn skończyła właśnie 100 lat.                   Urodziła się 20 marca 1917 roku.
W Wielkiej Brytanii jest postacią, która „najlepiej uosabia ducha brytyjskości w XX-tym wieku”, czyli jest skarbem narodowym.

Getz GilbertoStan Getz
i
Joao Gilberto

18-19 marca 1963 roku została nagrana muzyka znana z albumu amerykańskiego saksofonisty Stana Getza i brazylijskiego gitarzysty Joao Gilberto pod nazwą Getz/Gilberto. Album z tą muzyką wydała amerykańska wytwórnia płytowa Verve Records w kwietniu 1964 roku. Większość kompozycji na albumie to dzieła kompozytora i pianisty Antonio Carlosa Jobima.

umerturnau
>> Kliknij
obrazek <<

witajgwiazdoW kropki zielone
Słowa: ks. Jan Twardowski,   muzyka: Krzesimir Dębski

Śpiewa:  Ewa Małas-Godlewska
>> Kliknij obrazek <<

Świątecznie od Marka

niebylomiejsca
>> Kliknij
obrazek >>

To było gorące jazzowe lato w Krakowie

Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami odbył się jak co roku.

11 czerwca o godz. 21.00 w ICE Kraków Congress Centre wystąpił Bobby McFerrin. Wielka, światowa gwiazda jazzowej wokalistyki. Dziesięć razy zdobywał nagrodę Grammy. Wystąpił już w Krakowie w 2009 roku. W 2016 roku zaprezentował nowy program o nazwie „Bobby McFerrin Loves Brasil”. Wystąpił z sekstetem muzyków brazylijskich.

26 czerwca o godz. 20.00 w ICE Kraków Congress Centre zagrał najsłynniejszy żyjący gitarzysta jazzowy Pat Metheny. Dwadzieścia razy zdobywał nagrodę Grammy. Występował już w Krakowie. Pat zagrał tym razem ze swoim stałym perkusistą Antonio Sanchezem i nowymi muzykami. Gwilym Simcock to młody talent światowej pianistyki, a Linda Oh to także młoda, utalentowana, koreańska basistka.

Polecał Marek Walawender

Odbył się drugi koncert St. Celińskiej w Krakowie
pod koniec lutego

Ze strony NCK"Po występie z „Atramentową Rumbą” okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. Aktorka, tak jak kiedyś Cesaria, potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów – kocha życie.
... utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. ..."

Poprzedni koncert St.Celińskiej w listopadzie - obejrzeli, wysłuchali i bardzo polecali - Bożena i Marek. W ostatnim lutowym uczestniczyła Roma i była zachwycona.
Czytaj więcej na stronie NCK >> KLIKNIJ

BowieBowie

11 stycznia zmarł David Bowie. Dzień po swoich 69-tych urodzinach. Trzy dni wcześniej odbyła się premiera jego nowej płyty. Pożegnał się nią ze światem. Został skremowany. Nie miał pogrzebu. Nie ma grobu. Ta kreacja wygląda świetnie. Podobno mężczyznę poznaje się po tym jak kończy. Nie był moim ulubionym wykonawcą, ale znam jego twórczość i kilka utworów jakoś tam lubię. Bowie nigdy nie wystąpił w Polsce.
W 1997 r. w Gdyni odwołano jego koncert, bo słabo sprzedawały się bilety(!) Bowie był wcześniej w Warszawie w 1973 r., prawdopodobnie 3 maja. Po skończonym koncercie w Japonii przepłynął statkiem na Syberię. Wsiadł w pociąg kolei transsyberyjskiej i przyjechał do Moskwy. Przesiadł się do Ost-West Expressu relacji Moskwa–Paryż. Pociąg ten miał postój techniczny na Dworcu Gdańskim. Dworzec Centralny był wtedy dopiero w budowie.

Marek Walawender poleca :

♦   6 marca godz. 17.00 - Centrum Kongresowe ICE Kraków. Urodzinowy koncert dla Mistrza Wajdy

Kliknij  =>  WAJDA 90  – koncert muzyki filmowej na 90. urodziny Mistrza

   16 marca w ICE Kraków wystąpi jeden z najlepszych perkusistów świata Billy Cobham

   Od 21 do 27 marca odbywa się w Krakowie Festiwal Misteria Paschalia

Rozwiń i dowiedz się więcej o koncertach

Joomla Template - by Joomlage.com