Marek Walawender poleca :

♦   6 marca godz. 17.00 - Centrum Kongresowe ICE Kraków. Urodzinowy koncert dla Mistrza Wajdy

Kliknij  =>  WAJDA 90  – koncert muzyki filmowej na 90. urodziny Mistrza

   16 marca w ICE Kraków wystąpi jeden z najlepszych perkusistów świata Billy Cobham

   Od 21 do 27 marca odbywa się w Krakowie Festiwal Misteria Paschalia

Rozwiń i dowiedz się więcej o koncertach


ICE Jazz

ICE Kraków Congress Centre po cyklu ICE Classic, czyli koncertów prezentujący sylwetki najznamienitszych współczesnych artystów świata muzyki poważnej uruchamia nowy cykl – ICE Jazz. 16 Marca wystąpi jeden z najlepszych perkusistów świata Billy Cobham.

Cobham na początku swojej kariery grał w zespole armii USA. Potem współpracował z największymi jazzowymi mistrzami: George Bensonem, Milesem Davisem, Johnem McLaughlinem, Joe Zawinulem. Grał też z rockowymi tuzami: Jackiem Brucem, Tonny Brolinem, Carlosem Santaną, Peterem Gabrielem. Należy do najważniejszych wykonawców fusion jazzu.

Cobham ma 71 lat. Gwiazdą pierwszej wielkości już nie jest, ale to wciąż solidna firma. Wystąpił w Krakowie w 2013 roku na Małym Rynku podczas Nocy Jazzu. Grał wtedy z polskimi muzykami. W Sali Kongresowej zagra ze swoim sekstetem. Graja muzykę fusion, czyli jazz-rockową. Głośno z mocnym rockowym rytmem, jest sporo elektrycznych efektów i przeszywający na wylot saksofon.

Następnymi w tym roku koncertami w ramach ICE Jazz będą anonsowane już przeze mnie wcześniej koncerty, Bobiego McFerrina (11 czerwca) i Pata Methenego (26 czerwca). To wspólne przedsięwzięcie ICE Kraków Congress Centre i Letniego Festiwalu Jazzowego Piwnicy pod Baranami.


Misteria Paschalia

Od 21 do 27 marca odbywa się w Krakowie Festiwal Misteria Paschalia. To festiwal muzyki dawnej (renesansu i baroku), która tematycznie oscyluje wokół okresu Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy. Misteria Paschalia są jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych odbywających się co roku w Krakowie, znaczących w kulturze nie tylko polskiej ale również europejskiej.

W programie festiwalu: Haydn, Scarlatti, Gesualdo, Falco, Bextehude, Handel i Mozart. Właśnie Requiem KV 626 Mozarta wydaje się być największym wydarzeniem tegorocznego festiwalu.

Wśród wykonawców nie zabraknie Jordi Savalla, obecnego na festiwalu chyba od samego początku. To wybitny hiszpański muzyk i kompozytor grający na violi da gamba.

Cały program tegorocznego festiwalu jest dostępny tutaj: http://www.misteriapaschalia.com/pl/8/648/650/koncerty

A tegoroczni wykonawcy tutaj: http://www.misteriapaschalia.com/pl/8/648/659/wykonawcy

Joomla Template - by Joomlage.com