karolinaWystawa prac Karoliny Zdziejowskiej

Karolina Zdziejowska jest absolwentką Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Studium Architektury w Krakowie ...

... pracuje jako terapeuta zajęciowy. Równolegle, od kilkunastu lat zajmuje się zawodowo malarstwem, rysunkiem, rzemiosłem artystycznym oraz ilustracją. Stosuje różne techniki plastyczne (ołówek, tusz, grafika, kolaż, wycinanka, kaligrafia, tempera, gwasz, pastel, akryl, olej, mixed media oraz ulubiona - akwarela). Dotychczas swoje prace prezentowała na trzech indywidualnych wystawach (Galeria Pas Startowy 2004, Galeria Centrum NCK 2005, Stowarzyszenie Twórcze Dom Stanisława Wyspiańskiego 2008).

Kliknij => Karolina

10.03.2015 w Centrum Kongresowym ICE w ramach tzw. wydarzeń towarzyszących II Małopolskiemu Kongresowi Kobiet,  Karolina Zdziejowska zaprezentowała cykl prac pt. "Różowe okulary". Jest to cykl portretów kobiet, które nie są ani do końca szczęśliwe ani do końca nieszczęśliwe i nikt w pełni nie wie, co myślą i przeżywają, a interpretacja pozostawiona jest widzom. Przełamaniem, czyli czymś lekkim, dowcipnym i jednoznacznym - była seria ilustracji, sympatycznych scenek z krótkimi komentarzami, które dowodzą, że autorka lubi ludzi i ma poczucie humoru oraz dystans do świata. Uzupełnienie stanowiło kilka niewielkich pejzaży, w jej ulubionej technice - akwareli.

 

 

 

Joomla Template - by Joomlage.com