Jadwiga Zgorzelska poleca:

dwie kobietyDwie kobiety
Scenariusz i reżyseria - Martin Provost
Francja 2017

    Claire i Béatrice to dwie kobiety, dwa światy, tak różne, że jakiekolwiek porozumienie wydaje się niemożliwe. Dobiegająca pięćdziesiątki Claire (świetna Catherine Frot) żyje w swojej uporządkowanej rzeczywistości, z oddaniem wykonuje zawód położnej, wolne chwile poświęca pracy w ogrodzie, pielęgnuje więź z synem.

Wtargnięcie w to starannie poukładane życie starszej o całe pokolenie Béatrice (ujmująca spontanicznością Catherine Deneuve), początkowo budzi opór, nawet uzasadnioną niechęć. Panie znają się od bardzo dawna, Beatrice była kochanką ojca Claire, ale rozstała się z nim 30 lat temu w atmosferze skandalu. Życie egocentrycznej, beztroskiej Béatrice to zaprzeczenie stabilizacji – przygodne romanse, hazard, czerpanie przyjemności bez względu na konsekwencje. Pojawia się w życiu Claire przygnana ciężką chorobą.
Ten film to nakreślona subtelną, delikatną kreską afirmacja życia. Skrajnie odmienne osoby nawiązują wyjątkową więź, otwierają się na nowe sytuacje, nieznane uczucia - trudne, skomplikowane, ale przecież nie niemożliwe.

Joomla Template - by Joomlage.com