Bożena Bertman poleca:
pobraneJustyna Kopińska.
Z nienawiści do kobiet
Warszawa 2018. Świat książki

Ten zbiór reportaży to trzecia książka Kopińskiej dotycząca kryminalistyki, prawa karnego, więziennictwa. Historie o bulwersujących sprawach, którymi żyła cała Polska, Zaczyna ją opowieść syna Violetty Villas o matce. Tytuł nawiązuje do molestowania żołnierek przez wysokiej rangi oficera. Szokująca historia o księdzu pedofilu, który mimo skazania za przestępstwa seksualne odprawia dalej msze. Inna: dyrektor więzienia zamordował więźnia, ale po procesie nie trafił ani do szpitala psychiatrycznego, ani do więzienia.

Z reportaży wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości n.p. nagminne jest uznawanie za zaginięcie wielu przypadków, mimo że ślady wskazują na morderstwo. Autorka eksponuje liczne braki i zaniedbania w śledztwach. Przedstawia niezbite dowody i wstrząsające fakty. Czytający zadaje sobie pytanie: jak to możliwe?

Justyna Kopińska jest socjologiem i pierwszą polską dziennikarką uhonorowaną nagrodą European Press Prize w 2015 roku. Zdobyła szereg innych nagród m.in. im.Ryszarda Kapuścińskiego, Teresy Torańskiej, Andrzeja Wojciechowskiego.

           Bożena Bertman

Joomla Template - by Joomlage.com