wielcy zapomniani polacy ktorzy zmienili swiatAutor: Marek Borucki 
Tytuł: Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat
Wydawnictwo MUZA SA, 2015

W świecie osiągnęli wiele: sławę, szacunek, uznanie, często duże pieniądze . U nas mało znani, bądź w ogóle zapomniani. Książka wydobywa z narodowej niepamięci ludzi, których warto poznać bliżej.

Wśród 39 postaci są wybitni naukowcy, genialni kompozytorzy, inżynierowie, konstruktorzy, artyści malarze, graficy, pisarze i społecznicy. Otrzymywali prestiżowe wyróżnienia, niektórzy wielokrotnie byli nominowani do Nagrody Nobla, byli zapraszani na światowe konferencje, występowali w najsłynniejszych salach koncertowych świata.
Ich dzieła przetrwały i wciąż są cenione. O kolei transandyjskiej, wielkim dziele Ernesta Malinowskiego słyszał prawie każdy, ale o tym, że firma budująca mosty, założona w Chicago przez Rudolfa Modrzejewskiego działa do dzisiaj, już wie niewiele osób. A przecież mosty zbudowane przez niego w USA wciąż uznawane są za nowoczesne. O tym, że genialny kompozytor z Leszna Roman Maciejewski, autor słynnego „ Requiem”, był przez pewien czas dyrektorem muzycznym Metro Goldwyn Mayer, wiedzą już tylko jednostki. To tylko dwa przykłady z wielu prezentowanych w tej publikacji.

(opis Książki zaczerpnięty z notki Wydawnictwa Muza)

Recenzja o książce Marka Boruckiego: kliknij => Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat
Adres strony Empiku gdzie można przeczytać darmowe fragmenty książki: kliknij  =>  Empik.com

Joomla Template - by Joomlage.com