indeksMandragon

  Wszyscy lubimy podróżować. Lubimy czytać ciekawe relacje i oglądać zdjęcia.

Gdzie szukać wiadomości o egzotycznych podróżach? Proponuję Mandragon. Znajdziecie tam ciekawe reportarze z różnych stron świata.

Kliknijcie na obrazek i poszperajcie na stronie. Miłego czytania i oglądania

Pewnego dnia pojawiło się wspólne marzenie – aby w chaosie informacyjnym współczesnego świata odcisnąć własny ślad postrzegania i opisywania rzeczywistości. Ślad głębszy niż popularne w mediach, powierzchowne i stereotypowe relacje, których jedynym wyznacznikiem jest strach, skandal, plotka lub szybkość przekazu, wymuszająca nierzetelne zestawianie przypadkowych faktów.

Zmęczeni brakiem indywidualizmu w redagowaniu takich materiałów, zapragnęliśmy stworzyć coś własnego. Coś na tyle subiektywnego i zbuntowanego, aby miało siłę i odwagę poszukiwać odwiecznego ideału reportera jakim jest prawda. A jeżeli ideał ten, co chwilę wymyka się i kryje pod warstwami różnorakich interpretacji – to przynajmniej iść drogą prowadzącą w jego kierunku. Na to wezwanie odpowiedzieli ludzie mieszkający w różnych częściach Polski oraz w różnych miejscach na świecie, którzy wcześniej nie znali się i nie widzieli, lecz mimo to uwierzyli, że może się udać. Tak właśnie zaczęła się nasza historia. Wszystkim nam bliski jest człowiek w pierwotnym – humanitarnym rozumieniu tego słowa, bez względu na płeć, narodowość, religie i miejsce w jakim przyszło mu żyć. Wszystkich nas interesuje co jest za kolejnym zakrętem… dlatego właśnie powołaliśmy do życia Fundację Mandragon, z którą wyruszamy w „niekończąca się podróż” poznawania i odkrywania świata. Zapraszamy do wspólnego uczestniczenia w tej przygodzie!

Joomla Template - by Joomlage.com