1Oman
Pokazy konne dla Sułtana Qaboosa bin Said al Said

Co kilka lat i tylko z bardzo ważnej okazji w Omanie organizowane są pokazy konne. Tego dnia do Muscatu ( stolica Omanu), zjeżdżają się przywódcy z krajów arabskich. Przygotowania do pokazu trwają przez wiele miesięcy i są objęte tajemnicą.

SułtanNa próby, jak i na sam występ, wstęp mają tylko zaproszone osoby. W pokazie bierze udział setki koni i ogromna rzesza ludzi. Sułtan, wraz z zaproszonymi „koronowanymi głowami”, zasiada w loży honorowej, a przed nimi maszerują najpiękniejsze i najdroższe konie na świecie. Jest to również okazja do pokazania umiejętności jeździeckich i historii kraju. A wszystko to oprawione jest w niesamowitą paletę barw, strojów i muzyki.

Konie to wielka miłość i pasja Sułtana Qaboosa bin Said al Saida.
Sułtan znany jest również z tego, że kocha muzykę. Założył jedyną w krajach arabskich orkiestrę symfoniczną, która „na żywo” gra na oficjalnych spotkaniach państwowych. Z jego inicjatywy powstała również, położona na terenie kompleksu pałacowego szkoła muzyczna dla dzieci. Codziennie rano, Sułtan przychodzi do dzieciaków, aby wraz z nimi zmówić poranną modlitwę i zjeść śniadanie. W szkole muzycznej zatrudnieniona jest polska nauczycielka.

Znając miłość Sułtana do muzyki, organizatorzy pokazów zapewniają najlepszę oprawę muzyczną.
Jeden, jedyny raz miałam okazję obejrzeć taki pokaz. Jedną z osób, która miała przyjemność zaprezentować swoje umiejętności jeździeckie przed Sułtanem była amazonka z Polski – Agnieszka.

Był to niezapomniany dzień.

 

 

 

37

 

38

 

4

 

5

 

7

 

8

 

9

 

10

 

12

 

14

 

16

 

17

 

18

 

21

 

22

 

23

 

24

 

26

 

27

 

32

 

40

 

41

 

43

 

45

 

46

 

47

 

48

 

49

 

55

Joomla Template - by Joomlage.com