FloPoleca Izabella Bociańska

Film w wersji trójwymiarowej
pt. "Florencja i Galeria Uffizi"
Reżyseria: Luca Viotto
Produkcja: Włochy 2015

"Florencja i Galeria Uffizi" to film pokazujący w 3-ech wymiarach renesansowe miasto i zbiory jego najsłynniejszego muzeum, tytułową Galerię Uffizi, w którym zgromadzono najwybitniejsze dzieła sztuki staro- i nowożytnej.

    Na seans w dniu 12 maja 2016 w kinie "Pod Baranami" wszystkie bilety są już niestety sprzedane.  Jednak wobec dużego zainteresowania przewidywane sa nastepne projekcje.  A może też w innym kinie ... ?  warto śledzić !
Aby obejrzeć zwiastun filmu  >> kliknij tutaj lub powyższy OBRAZEK

Trasa filmowego zwiedzania wiedzie przez takie miejsca jak: Kaplica Brancaccich, Muzeum Narodowe Bargello, Pałac Medyceuszy, Katedra Santa Maria del Fiore, Pałac Vecchio, Galeria Akademii, Most Złotników, Piazza della Signoria oraz wąskie i malownicze uliczki historycznego centrum Florencji.

Kluczową częścią filmu jest wkroczenie w przestrzenie Galerii Uffizi. Na progu przywita widzów profesor Antonio Natali, dyrektor muzeum do 2015 roku, który przybliży kilka dzieł sztuki, m.in. znakomite Doni Tondo (Święta Rodzina z małym św. Janem) Michała Anioła czy Zwiastowanie Leonarda da Vinci. Prawdziwą rewelacją jest pokazanie procesu renowacji wczesnego obrazu geniusza renesansu, Pokłonu Trzech Króli – dzieła o niezwykłej wymowie i historii, którego wieloletnia restauracja zakończyła się w tym roku. Widzowie filmu będą więc jednymi z pierwszych, którzy będą mieli okazję obejrzeć je w pełnej krasie. Przewodnikiem po muzeum został sam Wawrzyniec Medyceusz, zwany Wspaniałym (grany przez Simona Merrellsa) – władca Florencji, poeta, a przede wszystkim mecenas takich artystów, jak Sandro Botticelli, Michał Anioł i Leonardo da Vinci.

Więcej o filmie na stronie  >> KINO POD BARANAMI

 

Joomla Template - by Joomlage.com