Mr. GagaBożena Bertman poleca:

Mr. GaGa
Reżyseria - Tomer Heymann

To film o genialnym tancerzu i choreografie izraelskim Ohadzie Naharinie, od wielu tat prowadzącym najsłynniejszy w Izraelu zespół tańca współczesnego Batsheva Dance Company. Reklama mówi: to film o miłości i tańcu. A jeszcze.....

Reżyser Tomer Heymann przez 8 lat dokumentował skomplikowane życie Naharina i spektakle, które reżyserował. Charyzmatyczny choreograf stworzył oryginany, własny język tańca GAGA. To ruch ciała oddający stan ducha i zróżnicowane emocje. Ruch jest sposobem rozumienia siebie, a taniec to kontinuum ruchu, muzyki, energii i zmysłowości. W filmie historia, prywatnść i sztuka zazębiają się. W układach tanecznych Naharina odnaleźć można jego burzliwe życie i przekonać się, że artysta w pracę wkłada całego siebie, wszystko jej poświeca.
Patrząc na tancerzy trudno uwierzyć w to, co potrafi ludzkie ciało. Tu ruch jest sposobem rozumienia siebie. To radość i przyjemność czerpana z intensywnego wysiłku i osobisty, intymny sposób wyrażania siebie. Ohad w swej pracy skupiał się nad tym jak ludzkie doświadczenia odkładają się w człowieku, jego ciele i sposobie poruszania się. Mówił: "Ruch może oswajać zwierzę, które drzemie w każdym".
Trudno ten fascynujący film opisać. Jest w nim narracja o życiu, pracy, miłości. To także intrygujące efekty wizualne.
Tylko podziwiać, wchłaniać, przeżywać !

Joomla Template - by Joomlage.com