spotlajtNowości wydawnicze. Styl.pl/materiały prasowe

Spotlight

Wydawnictwo Harper Collins Polska

Nagrodzone Pulitzerem śledztwo dziennikarzy "Boston Globe", na podstawie którego powstał nagrodzony Oskarami film "Spotlight". Książka zawiera twarde fakty i bolesne doświadczenia ofiar molestowania przez księży. To wstrząsająca historia przemilczeń, głębokiego zepsucia i skandalu, który latami rozgrywał się w wielu parafiach na świecie. Zawarte w niej odkrycia rzuciły światło na wieloletni problem przestępstw seksualnych popełnianych przez księży, a także na fakt tuszowania tych działań przez instytucje kościelne, które nie robiły nic, by je powstrzymać.

Porywająca opowieść o dziennikarstwie. Takim, jakiego dzisiaj już prawie nie ma. Rzetelnym, odpowiedzialnym, odważnym. Wykonywanym nie po to, żeby sprzedać 10 000 egzemplarzy pisma więcej albo podlizać się politykom, tylko żeby ujawniać prawdę i naprawiać świat. - Barbara Hollender, Rzeczpospolita.

Ta książka to coś więcej, niż religijny i dziennikarski współczesny moralitet. To klasyczny przykład tego, co może osiągnąć rzetelny, działający długofalowo i oddany społeczeństwu zespół reporterski. - Buffalo News

Joomla Template - by Joomlage.com