Japonski kochanek

Nowości wydawnicze. Styl.pl/materiały prasowe
Japoński kochanek" 

Isabel Allende

Tłumaczenie: Joanna Ostrowska, Grzegorz Ostrowski

Wydawnictwo Muza SA

Nowa powieść najpopularniejszej iberoamerykańskiej pisarki świata, Isabel Allende. Akcja "Japońskiego kochanka" rozgrywa się w nietypowym domu seniora, ale książka napisana jest z tą samą młodzieńczą werwą, która pozwoliła autorce sprzedać ponad 65 mln egzemplarzy swoich książek na całym świecie.

Czytaj więcej na http://www.styl.pl/newsy/aktualnosci/news-japonski-kochanek-isabel-allende,nId,2200471#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Irina Bazili, młoda imigrantka z Mołdawii, rozpoczyna pracę jako opiekunka w Lark House - domu spokojnej starości przyciągającym postępowych intelektualistów, gorliwych adeptów ezoteryki i artystów niezbyt wysokiego lotu. Szybko zaskarbia sobie sympatię Almy Belasco, Żydówki o polskich korzeniach - ekstrawaganckiej damy, stroniącej od ludzi artystki, która zatrudnia ją jako swoją sekretarkę.

Ekscentryczna Alma, wyróżniająca się arystokratycznymi manierami, żyje własnym życiem - pojawia się i znika, kiedy jej się podoba, i zdarza się, że bez uprzedzenia opuszcza Lark House na dwa, trzy dni. Gdzie się udaje swoim przypominającym zabawkę samochodem? I kto wysyła jej listy w żółtych kopertach i kwiaty? Jaką tajemnicę skrywa starsza dama? Almę i Irinę łączy poczucie wyobcowania. W 1939 roku rodzice Almy w obawie przed zbliżającą się wojną wysłali ją statkiem do zamożnej rodziny w San Francisco. To tam Alma poznała najważniejszych mężczyzn swojego życia - kuzyna Nathaniela i syna ogrodnika, Japończyka Ichimeiego Fukudę. Allende opowiadając o losach swoich bohaterów, wraca do przełomowych miejsc i zdarzeń z historii świata: Polski z okresu drugiej wojny światowej, Ameryki z czasów rewolucji seksualnej czy Mołdawii po upadku muru berlińskiego.

"Japoński kochanek" to wzruszająca opowieść o zderzeniu kultur, miłości, starości i odchodzeniu, o losach japońskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych podczas drugiej wojny światowej, o oderwaniu od korzeni i trudnej walce z konwenansami.

Od debiutu Isabel Allende w 1982 roku minęło już ponad 30 lat, w ciągu których autorka niejednokrotnie udowodniła, że wie, jak napisać prawdziwy bestseller. Każda jej kolejna książka osiąga taki właśnie status. Przez zamiłowanie do realizmu magicznego i umiejętność budowania charakterystycznych postaci bywa często porównywana do Garcii Gabriela Marqueza. W 2014 roku z rąk Baracka Obamy pisarka odebrała Prezydencki Medal Wolności - najwyższe cywilne wyróżnienie przyznawane przez rząd Stanów Zjednoczonych.

"Obejmuje 70 lat historii świata, ale to, co z niej zapamiętasz, to przesłanie, że miłość przetrwa nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach". - New York Times

"Mocna, wzruszająca, ponadczasowa". - Boston Globe

"Monumentalna, międzypokoleniowa powieść o przeznaczeniu, wojnie i miłości, która przetrwa wszystko". - Harper's Bazaar

Isabel Allende - wybitna pisarka i dziennikarka. Jej bestsellerowe książki tłumaczone są na ponad 30 języków i osiągają wielomilionowe nakłady w każdym kolejnym wydaniu. Do najbardziej znanych powieści, które ukazały się w wydawnictwie MUZA należą: Dom duchów, Córka fortuny, Portret w sepii, Podmorska wyspa, Dziennik Mai, Ripper. Jest także autorką powieści dla młodzieży: Miasto Bestii, Królestwo Złotego Smoka, Las Pigmejów.

Joomla Template - by Joomlage.com