imperiumPolskie Imperium. Wszystkie kraje podbite przez Rzeczpospolitą

Michael Morys-Twarowski
Wydawnictwo: CiekawostkiHistoryczne.pl

Tak wyglądała Europa w czasach polskiego imperium

Połowa Europy pod naszymi rządami. Polski językiem światowej dyplomacji. Biało-czerwone sztandary, przed którymi drżą obce wojska.
Był czas, gdy Polska stanowiła największe państwo Europy. Polaka, jadącego nad morze pytano: nad które? Byliśmy pierwszymi władcami Berlina, zasiadaliśmy na moskiewskim tronie, posiadaliśmy Krym i forty na Karaibach. Przez długi czas nasz kraj rozpychał się na cztery strony świata. Dlaczego o tym nie pamiętamy?

Kaffa (miasto na Krymie, później Teodozja), Kurlandia, Gambia, Tobago… nie kojarzą się z Polską. A jednak wszystkie były związane z polskim mocarstwem. Od średniowiecza po XVIII wiek Polacy wojowali o Inflanty, Spisz, Krym, Mołdawię, Szwecję, Ukrainę. Mimo to, pojęcie „polskie imperium” jest nieobecne w naszej historii. 
Michael Morys – Twarowski udowadnia, że nie powinniśmy skupiać się na wizji naszej historii pełnej klęsk i niepowodzeń. Teksty o zgubnym położeniu geopolitycznym i groźnych sąsiadach powinny nareszcie pójść w odstawkę. Autor brawurowo i ze swadą opisuje czasy, gdy Polska naprawdę była supermocarstwem. Najwyższa pora to przyznać.

Opis książki ze strony wydawnictwa - CiekawostkiHistoryczne.pl

Kiedy Polska była imperium. Dlaczego taka potęga upadła?

Rafał Zychal rozmawia z autorem książki Michaelem Morys- Twarowskim. Kliknij => Wywiad lub na okładkę

Joomla Template - by Joomlage.com