mazurek1Mazurek - biżuteria wielkanocnego stołu

Żurek, jajka z chrzanem, barszcz biały, pasztet i biała kiełbasa – to wielkanocne potrawy goszczące na polskich stołach. Wśród nich nie można zabraknąć również słodkości.

Na pierwszym miejscu znajdują się bogato dekorowane mazurki. Mimo, że od dawna uważamy mazurka za nasz narodowy wypiek, to w rzeczywistości przepis na to ciasto pochodzi prawdopodobnie z Turcji, a w polskiej tradycji zakorzenił się na stale w XVII wieku.
Po czterdziestu dniach obowiązkowego postu, mazurek był nagrodą dla wytrwałych w wierze chrześcijan.
Niebywałą zaletą mazurka, jest mnogość jego odmian i sposobów wykonania. Warto poszperać w zeszytach babć, w książkach o staropolskiej kuchni lub w internecie. Znaleźć tam można wiele rad i przepisów.
Najpopularniejszy i chyba najbardziej klasyczny to mazurek królewski – kruche ciasto z migdałami, polane czekoladą. Niemniej popularny jest mazurek orzechowy z delikatną, kruchą bezą. Do klasyki należy również mazurek pomarańczowy czy czekoladowy.
Tak naprawdę, każdy mazurek jest inny, niepowtarzalny i tylko od nas zależy z jakiego ciasta go zrobimy, czym przełożymy i jak ozdobimy. Nie mniej jednak, jest on absolutnym niezbędnikiem na naszych stołach, a ponadto przeżywa swoją drugą młodość – na nowo staje się pożądany i modny.

Kliknij => Mazurek lub na obrazek i obejrzyj film

Kliknij => Judit Czinkné Poór - przeczytaj o zamianie zwykłych ciasteczek w niesamowite arcydzieła

zamienia zwykłe ciasteczka w oszałamiające arcydzieła

Czytaj dalej na: http://www.popularne.pl/judit-czinkne-poor-i-jej-wypieki/

Judit Czinkné Poór

Czytaj dalej na: http://www.popularne.pl/judit-czinkne-poor-i-jej-wypieki/

Judit Czinkné Poór

Czytaj dalej na: http://www.popularne.pl/judit-czinkne-poor-i-jej-wypieki/

Joomla Template - by Joomlage.com