Niepokój. Zasady kontroli postępowania
W związku z panującym nieustająco zagrożeniem terrorystycznym w ujęciu globalnym, Narodowy Departament Bezpieczeństwa i Spraw Obronnych przypomina rodakom o konieczności przestrzegania podstawowych zasad.
Przed wyjściem z mieszkania najpierw spojrzeć przez wizjer, sprawdzić stronę lewą potem prawą. Nie zapomnieć spojrzeć w dół. Na progu też może ktoś lub coś leżeć. Zgłaszać niezwłocznie, gdy dostrzegamy coś niepokojącego.
Po ulicach poruszamy się zawsze chodnikiem po prawej stronie jezdni. Przechodzimy tylko na przejściach i kierujemy się zawsze w prawą stronę.
Samochodami skręcamy tylko w prawo. Nie ma skrętu w lewo.
Zgłaszać niezwłocznie, gdy ktoś porusza się pod prąd.
Nosimy ze sobą tylko bagaż podręczny. Rodacy nie noszą dużych bagaży, paczek ani żadnych większych przedmiotów. Wszystko transportuje Narodowa Firma Towarowa. Zgłaszać niezwłocznie, gdy spostrzeżemy niepokojąco podejrzane bagaże lub pakunki, tak u osób jak i pozostawione bez opieki.
Żaden obywatel nie niepokoi Urzędów Administracji Państwowej bez wcześniejszego uzgodnienia terminu drogą cyfrową. Osobnicy przychodzący do Urzędów bez terminów są natychmiast obezwładniani przez ochronę.
W pracy konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na: osoby, których wygląd lub zachowanie powoduje zaniepokojenie, w szczególności na osoby, które próbują dostać się do pomieszczeń lub obszarów przeznaczonych wyłącznie dla pracowników, na pozostawione bez opieki bagaże i pakunki, na podejrzane telefony i maile. Każde podejrzenie zgłaszać niezwłocznie.
Należy pamiętać o głównej zasadzie bezpieczeństwa: lepiej podać informację o sytuacji, która okaże się nieprawdziwa, niż zawahać się, niepotrzebnie zwlekać czy w ogóle nie przekazać informacji.
O wszelkich niepokojących sytuacjach należy informować niezwłocznie.
Każdy obywatel ma pod nadgarstkiem lewej ręki wszczepiony chip bezpieczeństwa, wystarczy przycisnąć go do ciała. Sygnał niezwłocznie dociera do najbliższego Oddziału Bezpieczeństwa, a znajdują się one na każdej ulicy. Na długich ulicach Oddziały rozmieszczone są co pięćset metrów.
Narodowy Departament Bezpieczeństwa i Spraw Obronnych obliczył, że przeciętny czas reakcji wynosi zero dziewięćdziesiąt osiem setnych sekundy. Bądź jeszcze szybszy.
Każdy rodak w wolnym czasie może drogą cyfrową (telefonicznie lub mailowo) podzielić się swoimi niepokojami z Narodowym Departamentem Bezpieczeństwa i Spraw Obronnych poprzez adres mailowy debezpiech@pl lub telefon 112.