Bożena Bertman poleca:

Człowiekczlowiek

Reżyseria: Yann Arthus-Bertrand

We Francji premiera odbyła się 12.09.2016,  w polskich kinach 12.08.2016.
(Po przeczytaniu recenzji kliknij na obrazek i obejrzyj zwiastun)
Autor, znany fotograf i dokumentalista przez 40 lat fotografował planetę Ziemię i jej mieszkańców. Zdjęcia do filmu kręcono przez 3 lata, a dziennikarze przeprowadzili 2020 wywiadów w 60 krajach.

W filmie monologi są przeplatane pięknymi zdjęciami robionymi z lotu ptaka. Pokazowi niezwykłej urody ziemi towarzyszy zharmonizowana z obrazem ujmująca muzyka. Wypowiedzi szczere, często wzruszające; a w nich różne emocje, sądy, percepcja rzeczywistości, osobiste dodatnie i ujemne doświadczenia. Mówią afgańscy uchodźcy, Irlandczycy, Żydzi, amerykańscy więźniowie skazani na śmierć i inni.

Film chciał odpowiedzieć na pytanie kim jest człowiek, jakie mamy konkretne problemy, co nas naprawdę łączy. Niektóre historie pokazują głębokie konflikty, niezwykle mocne napięcia, ujemne i jasne strony ludzi. Uderza ogromna różnorodność osób, ich postaw, poglądów, gdy są pytani o najważniejsze wartości, sens życia i o to co po nas zostaje. Dzielą nas język, kultura, religia, status materialny, ale w gruncie rzeczy mamy podobne marzenia i przeżycia: ból, radość, miłość, szczęście, nienawiść, śmierć.

Reżyser daje zbiorowy portret człowieczeństwa i sugeruje, że tylko miłość do ludzi może uratować świat.

Piękny, edukacyjny i wartościowy film.

Polecam.

Joomla Template - by Joomlage.com