Dalida Basia Waksmańska poleca
Dalida. Skazana na miłość

Film biograficzny
Reżyseria: Lisa Azuelos
Prod.: Francja 2017

Historia Dalidy, właściwie Jolandy Cristiny Gillioti to wyjątkowo poruszające love story. Całe życie poszukiwała miłości. Jako dziecko była chudą, brzydką okularnicą, wyśmiewaną i odtrącaną przez rówieśników. W miarę dorastania wyśliczniała, i w wieku siedemnastu lat została miss Egiptu. Była piękną, atrakcyjną kobietą, o posągowych kształtach, z burzą miedzianych włosów. Porównywano ją do Kleopatry.

Karierę wokalną rozpoczęła w Paryżu. Miała piękny, charakterystyczny głos i śpiewała w ośmiu językach.
Występowała na różnych scenach we Francji i zagranicą. Wszędzie odnosiła sukcesy.
Wielu mężczyzn przewinęło się przez jej życie, jednym z nich był Jean Sobieski twierdzący że jest potomkiem króla Jana Sobieskiego. Nie mogła jednak znaleźć szczęścia; życie było dla niej pełne smutku i samotności. Zresztą trzech jej kochanków popełniło samobójstwo. I ona sama 30 lat temu, właśnie 3 maja1987 roku zostawiła kartkę: "życie stało się dla mnie nie do zniesienia, wybaczcie". Wcześniej zrobiła staranny makijaż i fryzurę, zażyła 120 tabletek nasennych, popiła whisky i odeszła w niebyt. Wyglądała bardzo ładnie po śmierci.
Wybierzcie się koniecznie na ten film. Z nostalgii chociażby za piękną piosenką z naszej młodości i przyjemności oglądania portretu pięknej kobiety o wspaniałym głosie, w którą wcieliła się piękna modelka Sveva Alviti bardzo podobna do Dalidy. Autentyzm historii przemawiający do wyobraźni. I  piosenki Dalidy przewijające się przez cały film; piękne, wzruszające, o miłości,śpiewane z wielką ekspresją.                                                               
Każdy chciałby być piękny i bogaty, ale nie wolałby być szczęśliwy zamiast ?                                            
                                                              Barbara Waksmańska

Joomla Template - by Joomlage.com