Ania Marek poleca:

The SquareThe Square
Reżyser : Ruben Ostlund
Produkcja : Szwecja/ Niemcy/Francja/ Dania – 2017 rok

Idea miejsca wyłączonego z konfliktów, wróciła w wersji minimum. Kwadratu - malutkiej przestrzeni, w którym spotykający się ludzie będą dla siebie życzliwi, będą darzyć się uwagą i nie będą się bać. Wróciła na plac jednego z bogatych miast Europy, za sprawą współczesnej artystki z antypodów.

W społeczności pokazanej z gorzką ironią, uwierzcie mi, w zaskakujący sposób. Ludzi zamożnych, pięknych, wykształconych, ale obwarowanych przed bliźnimi kartami kredytowymi, luksusowymi przedmiotami i przekonaniem o nienaruszalności swojego statusu . Społeczności, która ma silny instynkt stadny.
Bohater jest jednym z nich i tkwi w tym. A jednak odzywa się w nim wstyd, sumienie. Może zaskakuje go nie tyle własne postępowanie, co tych, którzy traktują serio wypowiadane przez niego słowa i chcą, żeby wziął za nie odpowiedzialność. Szkoda, że jego skrucha, to swoiste przyznanie się do winy, rozmywa się i staje się jednym wielkim bla, bla.
Zobaczcie też koniecznie, jak zaistniał w społecznej świadomości kwadrat, bo to co się w filmie dzieje, dzieje się również w naszym życiu, na naszych oczach.

Joomla Template - by Joomlage.com